Polski Związek Działkowców
Get Adobe Flash player

Poseł Ryfiński (RP) krytycznie o projeckie PO

W dniu 15 kwietnia odbyła się konferencja prasowa w siedzibie posła Armanda Ryfińskiego. W konferencji tej uczestniczyli przedstawiciele Delegatury Rejonowej PZD w Radomiu Zygmunt Kacprzak przewodniczący i Ryszard Staniak członek.

Na spotkanie przybyli dziennikarze z dziewięciu gazet i rozgłośni radiowej.

Spotkanie otworzył poseł A. Ryfinski, który zapoznał z problemem, który wywołał projekt ustawy PO o ogrodach działkowych. Stwierdził, że projekt ustawy uderza w najsłabszą grupę społeczną t.j. emerytów i rencistów, uważa  że jedyną ustawą, która winna powstać to ustawa na bazie obywatelskiego  projektu ustawy. Poinformował, że klub RPalikota będzie głosować za tym projektem. Natomiast przewodniczący Kacprzak mówił, o tym że projekt ustawy PO prowadzi do rozbicia ruchu związkowego a dotychczasowy dorobek Związku ulegnie zniszczeniu. Przecież oddanie ogrodów pod władzę gmin spowoduje sprzedanie terenów w celu łatania dziur budżetowych gmin. Mówiliśmy o wzroście opłat za użytkowanie działek nawet o 400% . Platforma liczy również na zysk w wysokości 10 mln. zł. rocznie od 2015r.

Platforma uważa, że mimo że starsi płacą już podatek od swych niewielkich emerytur to powinni jeszcze za to, że uprawiają działki. Wzbogaci to budżet o 10 mln.

Ale PO jako partia garściami bierze pieniądze z budżetu na swą działalność.

Odpowiadaliśmy również na pytania dziennikarzy.

FEW Meter


Nowy Statut PZD
35 lat PZD – koncert
Łączymy pokolenia
Mini galeria
Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Użytkownicy na stronie
Teraz na stronie: 3
Dzisiaj: 106
W tym tygodniu: 536
W sumie od 01.01.2015: 215115