Polski Związek Działkowców
Get Adobe Flash player

„Projekt obywatelski jest najbliższy PSL” – mówią posłowie partii

Kilka godzin przed pierwszym czytaniem obywatelskiego projektu ustawy o ROD w Sejmie konferencję prasową zorganizował Klub Parlamentarny PSL. Poseł Piotr Walkowski (PSL) wyjaśnił, że jego klub zapoznał się z wszystkim projektami nowych ustaw działkowych (obywatelskim i poselskimi) i jego partia jest zdecydowanie najbliżej projektu obywatelskiego i będzie go popierała.

Poseł odwołał się także do spotkań Ludowców z działkowcami z których wynika, że jednoznacznie popierają oni inicjatywę obywatelską, co znalazło najplenniejsze potwierdzenie w blisko  milionie podpisów, które złożyli na listach poparcia dla projektu. W ocenie posła wola obywateli nie powinna być lekceważona przez posłów. Poseł Walkowski dodał, że inicjatywa obywatelska w pełni uwzględnia wyrok TK, dlatego zarzuty o jego niekonstytucyjności są bezpodstawne. Następnie głos zabrał poseł Jarosław Górczyński (PSL), który  dodał, że sprawa nowej ustawy dotyczy czteromilionowej społeczności, dlatego nie należy pozbawiać tak licznej grupy obywateli wielopokoleniowego dorobku i niszczyć ponad 115-letniej tradycji.

Poseł zaznaczył, że ogrody działkowe są łakomym kąskiem dla deweloperów, dlatego nie należy dopuścić do sytuacji, w której w miejscu ogrodów powstaną apartamentowce. Przypominamy, że już o 13.40 rozpocznie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ROD w Sejmie. Zachęcamy do śledzenia relacji „na żywo” za pośrednictwem strony sejmowej.

FEW Meter


Nowy Statut PZD
35 lat PZD – koncert
Łączymy pokolenia
Mini galeria
Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Użytkownicy na stronie
Teraz na stronie: 3
Dzisiaj: 34
W tym tygodniu: 462
W sumie od 01.01.2015: 214168