Polski Związek Działkowców
Get Adobe Flash player

„Będziemy popierali projekt obywatelski podczas prac w podkomisji nadzwyczajnej”–zadeklarował klub PSL

 „Podczas ostatniego posiedzenia naszego klubu, po raz kolejny ustaliliśmy, że projekt obywatelski uznajemy za wiodący w dalszych pracach Sejmu i będziemy go popierali. Inicjatywę obywatelską popiera także prezes naszego Klubu, wicepremier Janusz Piechociński oraz były prezes PSL Waldemar Pawlak” – powiedział podczas spotkania z przedstawicielami działkowców z całego kraju Piotr Walkowski z PSL.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ (Kliknij w link).

Do spotkania doszło z inicjatywy Polskiego Związku Działkowców. Zdaniem posła Walkowskiego to, że jego Klub na zaproszenie odpowiedział pozytywnie jest także potwierdzeniem tego, że chce współpracować z PZD i wspierać działkowców. „Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli co do tego wątpliwości, zawsze jesteśmy otwarci na spotkanie”- mówił poseł.

 

W takim samym tonie wypowiedział się także Piotr Zgorzelski, który  będzie pracował w podkomisji nadzwyczajnej, która zajmie się nową ustawą działkową. „PSL będzie opierało swoją pracę sejmową na projekcie obywatelskim. Mówię to z całą mocą. Mam do tego dyspozycję Klubu i jesteśmy do tego przekonani”.

Poseł Zgorzelski zapowiedział także, że PSL zrobi wszystko, by projekt obywatelski został spokojnie przeprowadzony przez komisje sejmowe do których trafi. „Będziemy korzystać  z Waszego doświadczenia oraz Waszego prezesa Eugeniusza Kondrackiego. Muszę przyznać, że jest niezwykle skuteczny i doskonale dba o interesy swojej organizacji – mówił poseł.

 Poseł Walkowski poinformował także, że Platforma Obywatelska miała zamiar zgłosić wniosek, by projekt obywatelski został odrzucony w pierwszym czytaniu. „Po rozmowach z nami zrezygnowali z tego wniosku. Wiedzieli bowiem, że nie znajdą u nas poparcia” – dodał Walkowski. Poseł zadeklarował także, że podczas sobotniego posiedzenia Naczelnego Komitetu PSL zaproponuje przyjęcie stanowiska w sprawie poparcia obywatelskiego projektu ustawy o ROD.

 

FEW Meter


Nowy Statut PZD
35 lat PZD – koncert
Łączymy pokolenia
Mini galeria
Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Użytkownicy na stronie
Teraz na stronie: 4
Dzisiaj: 139
W tym tygodniu: 139
W sumie od 01.01.2015: 213845