Polski Związek Działkowców
Get Adobe Flash player

Lubuscy Działkowcy protestowali w Gorzowie Wlkp.

Nieudolne prace nad projektem obywatelskim w Sejmowej Podkomisji Nadzwyczajna ds. przygotowania nowej ustawy działkowej oraz manipulacje jakich dopuściła się jej przewodnicząca Krystyna Sibińska zmusiły po raz kolejny działkowców do wyjścia na ulice i zamanifestowania swojego niezadowolenia.

Około 600 osób uczestniczyło dziś w manifestacji pod Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. W manifestacji uczestniczyli działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych z całego województwa lubuskiego. Do Gorzowa zjechali reprezentanci ogrodów z Żar, Żagania, Krosna Odrzańskiego, Lubska, Jasienia, Gubina, Zielonej Góry, Sulechowa, Świebodzina, Międzyrzecza, Kostrzyna nad Odrą, Strzelec Kraj., Słubic oraz miejscowi. Podobne pikiety odbyły się w stolicach wszystkich województw w Polsce. Gorzowska Manifestacja była częścią ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Działkowcy przemaszerowali w kolorowym i głośnym orszaku ulicami Gorzowa pod Lubuski Urząd Wojewódzki, gdzie wywołali zastępcę wojewody Jana Świrepo, który wysłuchał i przyjął petycje do Pani Marszałek Sejmu oraz Pana Premiera RP. Pan Wicewojewoda zapewnił o swoim poparciu dla projektu obywatelskiego i postulatów działkowców oraz obiecał, iż przekaże je na ręce Premiera oraz Marszałek Sejmu.

W trakcie manifestacji działkowcy prezentowali transparenty oraz banery na których wyrażali swoje poglądy na temat prac podkomisji sejmowej zajmującej się ustawą o ROD.

Manifestacja odbyła się w sposób pokojowy i bez zakłóceń.

RH

Załączniki:

Petycja do Premiera

Petycja do Marszałek

Działkowcy wyszli na ulice Gorzowa

Krystyna działkowcy ci tego nie wybaczą

TVP Gorzów Wlkp. – manifestacja

Protest działkowców – radio plus

Działkowcy i miasto – wzorowa współpraca

Działkowcy kontra Sibińska – gazeta lubuska

Zdjęcia z manifestacji dostępne w naszej galerii.