Polski Związek Działkowców
Get Adobe Flash player

Informacja na temat zebrań wszystkich działkowców

18 stycznia 2015 r. dobiega końca termin wyznaczony przez ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych na  przeprowadzenie  zebrań, na których wszyscy działkowcy w ROD mają zdecydować o wyborze stowarzyszenia zarządzającego ogrodem.  Do dnia 12 stycznia 2015 r. odbyły  się zebrania w 4806 ROD (97,62% wszystkich ROD). W zdecydowanej większości – w 4568  ogrodach – działkowcy postanowili, że chcą aby ich ogrodem nadal zarządzał PZD.

 

O powołaniu własnego stowarzyszenia zarządzającego ogrodem zadecydowali działkowcy w 238 ROD (4,95% odbytych zebrań). Po rejestracji stowarzyszeń, powołanych zgodnie z wolą działkowców i z ustawą o ROD, zostanie wszczęta procedura przekazania im przez PZD praw do gruntów oraz majątku ROD zgodnie z zapisami ustawy.

Godnym podkreślenia jest fakt, że we wszystkich ogrodach leżących na terenie działania okręgowych zarządów PZD w Pile, Świętokrzyskiego oraz we Wrocławiu działkowcy potwierdzili chęć pozostania w PZD.

Zebrania cały czas się odbywają. Na dzień 12 stycznia 2015 r. do odbycia pozostało ich jeszcze 95 i zostaną przeprowadzone w formie oraz terminie ustanowionym ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych.

 Krajowa Rada obradująca na XXIV posiedzeniu w dniu 15 stycznia 2015 r. wypowiedziała się na ten temat w Stanowisku w sprawie wszystkich działkowców w ROD, które możecie Państwo przeczytać tutaj. 

FEW Meter


Nowy Statut PZD
35 lat PZD – koncert
Łączymy pokolenia
Mini galeria
Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Użytkownicy na stronie
Teraz na stronie: 3
Dzisiaj: 92
W tym tygodniu: 522
W sumie od 01.01.2015: 215101