Polski Związek Działkowców
Get Adobe Flash player

Komunikat KR PZD w sprawie deklaracji od podatku rolnego i nieruchomości

Krajowa Rada PZD informuje, że w dalszym ciągu obowiązują zwolnienia od podatku rolnego i od podatku od nieruchomości, które zagwarantowała ustawa z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych.
Zwolnienie z podatku rolnego dotyczy gruntów położonych na terenie ROD, z wyjątkiem będących w posiadaniu podmiotów innych niż działkowcy lub stowarzyszenia ogrodowe. Natomiast zwolnienie z podatku od nieruchomości dotyczy gruntów, altan działkowych, obiektów o powierzchni zabudowy do 35 m2 oraz budynków stanowiących infrastrukturę ogrodową w rozumieniu ustawy o ROD, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Aby uzyskać powyższe zwolnienia, każdy zarząd ROD winien złożyć do urzędu miasta/gminy (właściwego ze względu na miejsce położenia ogrodu) deklarację od podatku rolnego i deklarację od podatku od nieruchomości w następujących terminach:

  • do 15 stycznia 2016 r. – w zakresie podatku rolnego,
  • do 31 stycznia 2016 r. – w zakresie podatku od nieruchomości.

Wniosków o zwolnienie z podatku rolnego zarządy ROD nie muszą składać! Bowiem zgodnie z ustawą o podatku rolnym, zwolnienie z podatku rolnego następuje z urzędu. To samo dotyczy podatku od nieruchomości.

 

KRAJOWA RADA PZD

Warszawa, dnia 7 grudnia 2015 r.

FEW Meter


Nowy Statut PZD
35 lat PZD – koncert
Łączymy pokolenia
Mini galeria
Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Losowy obrazek z galerii

Użytkownicy na stronie
Teraz na stronie: 1
Dzisiaj: 61
W tym tygodniu: 489
W sumie od 01.01.2015: 214195